دوره پنیر

دوره آموزشی تولید پنیر پیتزا موزارلا

دوره آموزشی تولیدپنیر پیتزا موزارلا

پنیر پیتزای موزارلا ازخانواده لبنیات و دسته پنیرها محسوب می شودکه از شیر خام گاو و رسوب پروتئین کازئین موجود در شیر حاصل می شود.

مراحل تولید پنیر پیتزای موزارلا

برای تولید پنیر موزارلا ابتدا باید شیر خام را سالم سازی شود سپس چربی شیر تنظیم نماییم تا شیر وارد مرحله پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون شود. برای اضافه کردن استارتر و کلرید کلسیم و مایه پنیر باید دمای شیر 43 درجه سانتی گراد باشد.

در دمای 43 درجه سانتی گراد باکتری ترموفیل شیر فعالیت دارند و در این دما به شیر اجازه داده می شود که دوران رسیدگی را طی کند. برای ایجاد لخته پنیر باید مایه پنیر اضافه شود. بعد از این که لخته ها ایجاد شدند آن را برش زده و به قطعات کوچک تر تبدیل می کنند.در دوره آموزشی و کاربردی تولید پنیر موزارلا تمامی مراحل همراه با نکات کلیدی به طور کامل توضیح داده خواهید شد.

بعد از برش لخته ها آنها را آنها را از مایع جدا می کنند و تحت فشار قرار می دهند تا آبش گرفته شود، که این امر موجب کش دار شده بافت پنیر می شود.برای این که خاصیت کش سانی پنیر بیشتر شود لخته ها را حرارت می دهند.pH که برای تولید پنیر پیتزا موزارلا با کیفیت نیاز است حدود 5/2تا 5/5 می باشد.سپس لخته ها را در آب سرد شسته و به مدت چند ساعت در سردخانه نگهداری می شود.

نکات مهم در تولید پنیر پیتزای موزارلا

pH پنیر پیتزای موزارلا باید بین 5/5 -5/2 باشد در این محدوده PH کشش پنیر موزارلا بهتر است.

میزان چربی که در شیر برای تولید پنیر پیتزای موزارلا نیاز است حدود 3 درصد می باشد.

میزان رطوبت پنیر موزارلا 52 تا 60 درصد است و میزان ماده خشک آن حدود 45 درصد است.

تمامی این نکات و نکات مهم دیگر برای تولید پنیر موزارلا در دوره تخصصی تولید پنیر پیتزای موزارلا به طور کامل توضیح داده می شود.

برای آموزش کامل تولید پنیر پیتزا موزارلا می توانید در دوره های تخصصی و کاربردی تولید پنیر موزارلا شرکت نماید و مدرک معتبر از دانشگاه دریافت کنید جهت ثبت نام می توانید وارد سایت تخصصی www.karafarinenovin.com شوید و از قسمت دوره ها ثبت نام نمایید.

جهت اطلاعات بیشتر با ما تم犀利士
اس بگیرید یا در پیچ اینستاگرام ما را دنبال کنید

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *