پک های آموزشی, پک های تخصصی

آموزش تهیه پنیر پروسس و موزارلا

پنیر پروسس و موزارلا

پنیر موزارلاپنیر پیتزا: شامل چندین نوع پنیر و محص犀利士
ول لبنی است که برای استفاده در تهیه پیتزا تولید می‌شود. پنیر پیتزا شامل پنیر اصلاح و فراوری شده مانند پنیر موزارلا و غیره است. اصطلاح پنیر پیتزا، می‌تواند به هر نوع پنیر مناسب برای تهیه پیتزا اشاره داشته باشد. متداول‌ترین نوع پنیر مورد استفاده برای پیتزا عبارت‌اند از پنیرهای موزارلا حدود ۳۰ درصد، چدار و پارمیزان است. علاوه بر این، پنیرهای امنتال، رومانو و ریکوتا نیز اغلب به عنوان طعم دهنده و همچنین در تولید پنیر پیتزا برای تولید انبوه پیتزا استفاده می‌شوند. برخی از پنیرهای پیتزایی که برای تولید انبوه پیتزا استفاده می‌شوند، پس از تولید منجمد می‌شوند و به‌همان صورت نیز حمل و نقل می‌شوند.

پنیر پیتزا، به منظور داشتن کیفیت بهینه در قهوه‌ای شدن، آب شدن ، کشش و محتوای چربی و رطوبت، فرآوری می‌شود.

انواع پنیر پیتزا:

مطابق تعریف فرهنگ لغت غذا و آشپزی، پنیر پیتزا مخلوط دلمه بسته پنیر، مشابه با موزارلا است که از شیر گاو تهیه می‌شود که برای تهیه پیتزا استفاده می‌شود و تاحدی دارای آب کمتری نسبت به پنیر موزارلا است.  اغلب پنیرهای پیتزا شامل ۹۵ درصد پنیر موزارلا هستد و تفات اصلی آنها میزان رطوبت و چگالی چربی است.

 

تعریف پنیر:

پنیر حاصل رسوب پروتئینی در شیر به نام کازئین می‌باشد که پس از جداسازی سرم شیر از سل کازئین در اثر افزودن استارتر کالچر + کلسیم کلراید + مایه پنیر، لخته حاصل می‌گردد.

کلسیم کلراید

مایه پنیر

استارتر کالچ

رتهیه پنیر پیتزا

مقایسه انواع پنیر

نکات مهم برای راندمان بیشتر

ویژگی های شیر

خط تولید پنیر پروسس

خط تولید پنیر اولیه

خط تولید پنیر موزارلا

همه این مباحث و بسیاری از نکات کلیدی دیگر در این مقاله که می توانید از فروشگاه سایت پک آموزش پنیر پیتزا پروسس و موزارلا رادانلود کنید برای شما به صورت کامل توضیح داده شده است جهت مشاوره و راهنمایی می توانید با ما در تماس باشید یا در پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *