دوره پنیر

دوره آموزشی تولید پنیر لاکتیکی

دوره آموزشی تولید پنیر لاکتیکی

 

پنیرلاکتیکی

پنیرلاکتیکی

 

 

 

پنیر لاکنیکی از دسته پنیر های سنتی ایران می باشد که دارای بافتی نیمه سخت و اسفنجی می باشد این پنیر در ایران مصرف زیادی دارد و دارای خواص بی شماری می باشد. برای تولید این پنیر از شیر تازه گاو ، استارتر  و باکتری های لاکتیکی مثل لاکتوباسیلوس ترموفیلوس استفاده می شود.

روش تولید پنیر لاکتیکی

برای تولید پنیر لاکتیکی ابتدا باید شیر خام  از نظر چربی استاندار سازی شود و میزان چربی به آن به 2.5 تا 3 درصد برسد سپس  دمای شیر را تا حدود 95 درجه سانتی گراد بالا می برند.

برای آماده سازی استارتر ابتدا مقداری از استارتر ( بسته به میزان شیر) در مقدار مشخصی از آب مقطر در دمای 35 درجه سانتی گراد ریخته و با همزن به خوبی بهم میزنیم .

بعد از این مرحله  استارتر را به شیر اضافه می شود و اجازه داده می شود تا لخته های پنیر تشکیل شود بعد از ایجاد لخته آب لخته ها گرفته شده و پنیر برش زده می شود. سپس پنیر های برش زده شده را در آب نمک 7 تا 12 درصد گذاشته می شود.

در دوره آموزشی تولید پنیر لاکتیکی تمامی نکات و مطالب مهمی که برای تولید پنیر لاکتیکی یا راه اندازی خط تولید پنیر لاکتی نیاز است به طور جامع و کامل توضیح داده می شود.

در تولید پنیر لاکتیکی نکات مهمی وجود دارد که حتما باید این نکات رعایت شوند تا پنیر باکیفیتی تولید شود.

نکات مهم درباره تولید پنیر لاکتیکی

  • چربی پنیر بر پایه ماده خشک باید حدود 40 درصد باشد
  • رطوبت پنیر باید 65 درصد باشد.
  • pH پنیر 2 تا 5/6 باشد
  • میزان نمک حداکثر 4 است

برای یاد گیری کامل نحوه تولید پنیر لاکتیکی به صورت صنعتی شما می توانید در دوره های کاربردی و تخصصی آموزش تولید پنیر لاکتیکی شرکت کنید و تجربه کسب کنید.

نحوه ثبت نام در دوره آموزشی

شما عزیزان برای ثبت نام در این دوره و دیگر دوره های آموزشی دیگر می توانید وارد سایت تخصصی www.karafarinenovin.com شوید و از قسمت دوره ها و وبینار ها در دوره ها شرکت نمایید.

جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا از طریق آدرس اینستاگرامی در ارتباط باشید 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *